Strefa Gizy

Moje królestwo. Możliwe, że zarzewie całego mnóstwa najróżniejszych projektów. To moja strefa eksperymentów, zabawy i nauki.

Biografia

Abelard Giza - polski komik, stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Założyciel i lider Kabaretu Limo. Twórca programów stand-upowych „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3” i „Piniata” oraz serialu „Kryzys”.

„ZAGŁADA I CZEKOLADKI” - książka

“Zagłada i czekoladki”
Tylko te dwa hasła interesują dzisiejsze media. Jest albo strasznie, albo słodko. Wszystko, co pomiędzy, nie ma znaczenia. A przecież mamy więcej fajnych słów: „komary”, „naftalina”, „reptilianie” czy „pindol”. Wszystkie znajdziecie w tej książce.

A do tego odpowiedzi na pytania:
Co bym zrobił, gdybym został szefem ONR-u?
Jak powinien wyglądać strajk nauczycieli?
I dlaczego wyłączyłem komentarze?

Widzimy się na piątej stronie!
Kup teraz

Jesteś ciekaw jak wygląda książka?
Pobierz darmowy fragment:
POBIERZ

„MUCHA LENA” - słuchowisko

“Mucha Lena” to słuchowisko, które napisałem razem z moim przyjacielem Wojciechem Tremiszewskim. Jest to jedna z najbardziej porąbanych, a jednocześnie ukochanych opowieści, które dotychczas stworzyłem.

Lena jest muchą z Ciechanowa, która przypadkiem trafia na podleśną łąkę. Spotyka tamtejsze owady i próbuje dowiedzieć się od nich, jak trafić z powrotem do domu. Szybko okazuje się jednak, że to nie jest zwykła polana. Dzieją się tu rzeczy, w które nasza Lena zostaje wciągnięta jak gruszka w blender. Czy coś…

Razem z Wojtasem użyczyliśmy głosów wszystkim postaciom, a jest ich trochę, na przykład: psychopatyczny pająk, zboczony zaskroniec, kret prestidigitator i metalowy zespół biedronek. Podczas nagrań nie ucierpiał żaden owad, chociaż całkiem sporo śpiewam (sic!).
Stworzyliśmy świat śmieszny, wzruszający, ale też wulgarny - dość ludzki. Nasze owady nie tylko bzyczą, ale też bzykają, tłuką się, zakochują, marzą, nienawidzą i przeklinają. Ogólnie taki klimat raczej dla dorosłych.

Dajcie się wciągnąć w przygodę Muchy Leny!

Kup teraz

„STREFA GIZY” - podcast

W realu „Strefa Gizy” nierozerwalnie wiąże się z gdańskim pubem „LOFT” - jednym z moich ulubionych miejsc w Polsce. Tam właśnie, od 2018 roku, podczas kilkunastu wieczorów mogłem pokazać gdańskiej publiczności najciekawszych moim zdaniem komików rodzimej sceny stand-up. Comiesięczne spotkania składały się z dwóch części. Pierwsza to występ zaproszonego gościa, druga - moja z nim rozmowa.

W internecie „Strefa Gizy” to podcast i zapis tychże właśnie dyskusji.
Strefa doczekała się własnego dżingla produkcji OERa oraz logo, którego autorką jest Marta Płusa.
Realizacja i montaż nagrań: Andrzej Kędzierski.

Posłuchaj

„KRYZYS” - serial

„Kryzys” zrobiłem zainspirowany serialem „Louie” Louisa CK.

Tak jak on stworzyłem swoje alter ego i próbowałem grać nie tyle klasycznymi żartami, co konsternacją, zażenowaniem i dopadającym ze wszechstron kryzysem głównego bohatera. Nie ma co się oszukiwać - nie zbliżyłem się nawet do jakości oryginału, ale spełniłem swoje marzenie. A to też ważne :)

Zobacz odcinki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl